Co dają przedtreningówki? Kiedy warto z je spożywać?

Odżywka dla aktywnych

Przedtreningówka jest odżywką stosowaną przez sportowców przed siłowym treningiem. Ma ona za zadanie pobudzić mięśnie do działania i dać zastrzyk energii. W jej składzie zazwyczaj znajdują się substancje wpływające na układ nerwowy i aminokwasy, które niwelują poziom zmęczenia i zwiększają wytrzymałość. Warto jednak stosować je ostrożnie, gdyż niektóre z nich mają niekorzystne skutki uboczne. 

Popularne suplementy

Odżywki przedtreningowe cieszą się dużą popularnością wśród sportowców. Co zawierają takie suplementy? Zazwyczaj składają się z kofeiny, czy też kreatyny. Kofeina jest składnikiem psychoaktywnym, zwiększającym refleks i koncentrację. Jej nadmierne spożycie prowadzi do bezsenności, niepokoju i bólu głowy. Kreatyna natomiast jest wartościowym składnikiem przedtreningówek, składa się z aminokwasów. Korzystają z niej osoby, które chcą powiększyć swoją siłę i masę mięśniową. Nadmierne stosowanie może doprowadzić do zatrzymywania się wody w organizmie, dlatego nie warto przesadzać.

Przedtreningówki takie jak z oferty sklepu internetowego Świat Supli posiadają wiele substancji pobudzających, które stymulują układ nerwowy i wzmagają przepływ krwi przez naczynia krwionośne. Takie wspomagacze są dobre, ale pod warunkiem, że spożywamy je raz na jakiś czas i z umiarem. Nadmiary bowiem mogą dać przykre konsekwencje dla organizmu w przyszłości, a do tego nie warto dopuścić. Wybierzmy zatem dobry jakościowo suplement zawierający naturalne składniki, nie nasączone chemią.