Jazda w profesjonalnym kasku narciarskim poc znacząco zwiększa nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Warto wspomnieć o tym, że zgodnie z aktualnymi przepisami wszystkie osoby do 16 roku życia mają obowiązek jazdy w kasku narciarskim poc. Wysokiej jakości kask narciarski poc jest dobrym wyborem nie tylko dla osób początkujących, które uczą się jeździć, ale również dla profesjonalistów, którzy na stoku osiągają duże prędkości.

Kluczowe szczegóły

Poc kaski narciarskie posiadają niezawodny system wentylacji. W zależności do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb można wybrać system wentylacji pasywny i aktywny. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Kaski narciarski poc z wentylacją pasywną są dobrym wyborem dla osób, które jeżdżą w bardzo podobnych warunkach pogodowych. Wynika to oczywiście z tego, że w modelach tych niestety nie ma możliwości dopasowania idealnego przepływu powietrza. Poc kaski narciarskie z wentylacją aktywną zarezerwowane są z kolei dla narciarzy, którzy jeżdżą na różnych stokach przy różnorodnych warunkach atmosferycznych. Dzięki regulacji wielkości otworów można idealnie dopasować kask do aktualnych warunków.

Kask narciarski poc z goglami narciarskimi

Najlepszym wyborem są kaski narciarskie poc z goglami. Niestety nie wszystkie gogle pasować będą do wybranych kasków, dlatego też należy w szczególności zwrócić uwagę na ten element. Podczas zakupów należy zadbać o to, aby pomiędzy goglami, a kaskiem znajdowała się przynajmniej kilkumilimetrowa przerwa. Tylko dzięki idealnemu dopasowaniu obu elementów będzie można liczyć na pełną ochronę przed wiatrem i mrozem.