Kiedy zaczynamy swoją przygodę z narciarstwem, zapewne zawsze dojdziemy do momentu, kiedy będziemy chcieli kupić sobie swoje własne narty. Bardzo często wynika to oczywiście z kwestii czysto ekonomicznych. Jeśli raz w roku odwiedzamy stok narciarskich, niekoniecznie potrzebujemy własnego sprzętu, ale jeśli chcielibyśmy częściej w sezonie na stoku się pojawiać, to wskazane byłoby zakupienie własnego sprzętu.

Jakie kupić narty?

Kiedy chcemy kupić narty, zawsze pojawia się pytanie „jakie?”. Narty Nordica, Fischer, Atomic, Salomon, Elan, Head. To tylko kilka przykładów nart, jakie są dostępne na rynku.

W rzeczywistości można się nieźle pogubić, do tego dochodzą oferty manufaktur narciarskich. Również w Polsce działa wiele takich firm, z których jedna znajduje uznanie w świecie.

Powinniśmy jednak przed zakupem nart https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Narty_Narty-Nordica-854.html zadać sobie pytanie, które brzmi jakie parametry powinny mieć narty, a nie jakiej marki narty kupić.

Jak dobrać narty?

Nawet jeśli kupimy narty najlepszej firmy, na przykład parę nart Nordica, nie oznacza to automatycznie, że będzie się nam na nich dobrze jeździć. O tym decydują inne czynniki niż nazwa producenta.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że narta powinna zostać dobrana pod kątem długości (początkujący mają zwykle narty o mniejszej długości), sztywności (narty bardziej sztywne są zalecane narciarzom o większych umiejętnościach) oraz promieniu skrętu (narty o małym promieniu są nartami slalomowymi, o dużym zjazdowymi wszystko, co pomiędzy jest pewnym kompromisem).