Oferta rękawic bokserskich jest naprawdę bogata. Można znaleźć je w różnych modelach, rozmiarach, cenach, wykonane z innych materiałów. Osoby zaczynające swoją przygodę z boksem lub innym sportem walki mogą mieć problem z wyborem odpowiednich. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie?

Oczywiście wybór rękawic będzie w dużym stopniu zależał od wielkość dłoni zawodnika. Ważna jest również ich waga. W przypadku rękawic bokserskich wyraża się ją w uncjach. Dostępne są takie z wagą 6, jak i 14 OZ. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał. Rękawice bokserskie mogą być wykonane ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Te skórzane są nieco trwalsze, ale co za tym idzie droższe. Rękawice bokserskie mogą być wiązane, albo na rzepy. Te pierwsze będą lepiej układać się na dłoni, jednak ich zakładanie jest nieco czasochłonne.

Jak można zauważyć rękawice różnią się od siebie wieloma aspektami. Wybierając rękawice należy kierować się przede wszystkim wygodą. Zbyt ciasne, czy luźne rękawice będą przeszkadzały podczas treningu. Zapięcie rękawic będzie w dużym stopniu zależało specyfiki treningów. Jeżeli podczas ćwiczeń rękawice są często ściągane to lepiej wybrać te zapinane na rzepy. Istotne jest również – jak często będą one używane. Osoby które ćwiczą regularnie, dużo i ciężko powinny zastanowić się nad porządnymi, trwałymi rękawicami z naturalnej skóry. Natomiast jeżeli rękawice będą używane od czasu do czasu i służyły wyłącznie jako dodatek do treningu nie muszą być najlepszej jakości.