Buty trekkingowe są bardzo popularnym rodzajem butów. Ich popularność sprawia, że często są mylone ze zwykłymi butami zimowymi lub solidniejszymi butami letnimi, które są stylizowane na buty turystyczne.

Gdzie kupować obuwie turystyczne?

Kiedy szukamy butów turystycznych to najlepszym miejscem do takich poszukiwań są sklepy tak zwane górskie. Tam znajdziemy najwięcej modeli obuwia turystycznego oraz możemy się na miejscu poradzić. Jednak sklepy takie mają dwa minusy.

Pierwszym jest fakt, że przeważnie w sklepie takim będą buty renomowanych firm. Drugi minus wynika nieco z pierwszego, czyli cena takich butów jest znaczna. Dodatkowo warto dodać, że niekoniecznie musimy szukać butów aż tak dobrych jakościowo. Często więc przeszukujemy Internet. Warto więc wiedzieć, czego szukać.

Cechy butów trekkingowych.

Szukając butów turystycznych w Internecie musimy szukać ofert posiadających konkretne cechy. Buty górskie muszą cechować się przede wszystkim mocną i wytrzymałą podeszwą, która będzie mieć antypoślizgowy protektor i będzie w stanie wytrzymać chodzenie po ostrych kamieniach. Dodatkowo but górski musi mieć cholewkę sięgającą za kostkę, która ma możliwość zawiązania na sztywno. Zabezpiecza to kostkę przed skręceniem podczas przemarszu w trudnym terenie z plecakiem.

Ostatnim wymaganiem jest to, aby but trekkingowy miał wzmocnione noski buta. Wzmocnienie to może myć wykonane ze skóry, gumy lub z naszytych warstw sztywnej tkaniny. Jest to zabezpieczenie naszych palców na wypadek uderzenia nimi w kamienie i skały, co może czasem doprowadzić nawet doz łamania, jeśli tej ochrony nie ma.

Obuwie turystyczne dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/turystyka/buty-turystyczne/