Udany sezon narciarski zależy przede wszystkim od dobrego sprzętu. Dla narciarzy, którzy swój pierwszy sezon mają za sobą bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie nart do zbliżającego się sezonu. O czym trzeba pamiętać przed sezonem narciarskim?

Czyszczenie nart


Po każdym sezonie trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się nartom. Wyłącznie dobrze utrzymane narty head będą sprawne, dzięki czemu przebywanie na stoku będzie prawdziwą przyjemnością.

Narty head najpierw dokładnie oglądamy i czyścimy ślizg z brudu i starego smaru. Ważne jest, by wykonać to delikatnie przy pomocy szmatki. Mocniejsze uszkodzenia czyścimy papierem wodnym. Widoczne ubytki należy odtłuścić za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, a następnie wypełnić kofiksem.

Ostrzenie krawędzi i smarowanie


Wyłącznie dobrze naostrzone narty head pozwolą na komfortową, a jednocześnie bezpieczna jazdę. Narty head w każdym sezonie niszczą się na oblodzonej powierzchni. Krawędzie zaokrąglają się i zadzierają, co utrudnia jazdę na nartach.

Narty ostrzymy pod kątem 88 stopni. Jest to bardzo precyzyjne zadanie, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług.

Smarowanie nart jest już łatwiejszym zadaniem. Smar powinien być dobrany do temperatury śniegu. Można smarować na sucho lub roztopić smar na żelazku. Po rozprowadzeniu smaru należy poczekać, by ten dokładnie wystygł, a narty pochłoną odpowiednią ilość smaru. Następnie zbieramy jego nadwyżkę.

Tak przygotowane narty można zabrać na stok i cieszyć się zimową pogodą oraz jazdą w słoneczne, piękne dni.

Narty head dostępne w ofercie sklepu KrakowSport.pl.