Zdecydowanie prostsze będzie dbanie o jednorazowe maski antysmogowe. Wystarczy bowiem założyć produkt i używać go tak długo, jak będzie zalecał producent. Z kolei maska antysmogowa wielokrotnego użytku będzie służyła użytkownikowi zdecydowanie dłużej, jednak koniecznie będzie dbanie o nią.

W jaki sposób powinno się dbać o maskę antysmogową?

Konieczna jest przede wszystkim regularna wymiana filtrów. Rekomendowane jest również przestrzeganie czasu eksploatacji elementów filtrujących. Nie można zapomnieć, by wymieniać ją według zaleceń producenta. Warto również mieć na uwadze fakt, że w przypadku używania maski w miejscach, gdzie powietrze jest bardziej zanieczyszczone, zużycie produktu będzie szybsze. Ponadto noszenie maski ze zużytymi filtrami może przynieść zdecydowanie więcej szkód niż korzyści.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Koniecznie trzeba pamiętać, aby maska antysmogowa po każdym wykorzystaniu powinna zostać pozostawiona w przewiewnym miejscu, gdzie będzie możliwe jej całkowite wyschnięcie. Nie wszyscy są bowiem świadomi, że w trakcie oddychania para wodna będzie się skraplała na powierzchni maski, z kolei wilgotne środowisko będzie bardzo sprzyjało rozwojowi różnego rodzaju bakterii czy grzybów.

Nie można zapomnieć także jeżeli chodzi o dbanie o czystość omawianego produktu. Można bowiem zdecydować się na przecieranie maski antysmogowej lekko wilgotną szmatką. W ten prosty sposób możliwe jest pozbycie się zanieczyszczeń, do których należy zaliczyć kurz, pot czy pozostałości makijażu.