Zatrzaskowe pedały do roweru są doskonałym wyborem nie tylko dla profesjonalnych rowerzystów, ale również dla rekreacyjnych miłośników jednośladów. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych pedałach, które umożliwiają błyskawiczne zamocowanie butów.

Co warto wiedzieć?

Dzięki temu, że stopy są idealnie przytwierdzone do pedałów na stałe to można oczywiście liczyć na zwiększoną efektywność. Doświadczeni rowerzyści są w stanie wykonać znacznie większą liczbę obrotów na minutę. Podczas jazdy nie tylko naciskamy pedały, ale również ciągniemy je za sobą w górę. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Pedały do roweru (https://www.goride.pl/pedaly-do-roweru) najlepiej sprawdzą się na nierównym i dość grząskim terenie. To właśnie w takich warunkach stopy zsuwają się ze śliskich pedałów.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Zatrzaskowe pedały do roweru zaprojektowane zostały w taki sposób, aby podczas ryzyka upadku błyskawicznie wypiąć buty. Zatrzaskowe pedały rowerowe współpracować będą z butami tylko wtedy, gdy użyjemy odpowiednich modeli. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym obuwiu, które posiada miejsce na przykręcenie bloków. Dużym atutem butów rowerowych tego typu jest to, że można nimi normalnie chodzić. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla pedałów z kolcami, które zapewniają doskonałą przyczepność. Osoby, które nie wiedzą jakie pedały wybrać do swojego roweru mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Warto na bieżąco śledzić wszelkie nowinki na rynku rowerowym ponieważ praktycznie co roku pojawiają się nowe technologie.