Spodnie trekkingowe nie są modnym trendem sezonu, ale techniczną odzieżą do wędrówek. Ich przeznaczenie wynika z ich nazwy – spodnie trekkingowe, czyli do chodzenia po górach. Jednak ta linia odzieży nadaje się również do rekreacji na świeżym powietrzu i innych aktywności na świeżym powietrzu. Oczywiście, są ludzie, którzy noszą je w mieście, bo tak jest wygodniej i bardziej komfortowo.
Korzyści i cechy
Spodnie trekkingowe mają specjalne cechy i wiele zalet w porównaniu z klasycznymi spodniami bawełnianymi lub sportowymi. Wybór odpowiedniego modelu zależy od wielu czynników, a im dokładniej określony cel użytkowania, tym staranniej dobrane spodnie. Główne cechy spodni trekkingowych to odprowadzanie wilgoci, dobra oddychalność, wygodne, przegubowe dopasowanie i wysoka trwałość materiałów. Wszystkie te cechy są obecne w pewnym stopniu w różnych modelach odpowiednio. Do biwakowania zimą bardziej odpowiednie są gęste, odporne na rozdarcia spodnie z niewielką ochroną przed wilgocią. W gorące letnie dni lepiej jest nosić lekkie spodnie z cienkiej, nie mniej funkcjonalnej tkaniny o zwiększonej oddychalności i blokującej promienie UV. W poszukiwaniu spodni trekkingowych warto również wziąć pod uwagę niuanse swojej figury oraz intensywność trasy.
Marki i ich różnice
Istnieje bardzo wiele marek produkujących spodnie trekkingowe. Prawie każda firma zajmująca się szyciem odzieży sportowej i outdoorowej ma w swojej kolekcji sekcję spodni i szortów. Cechami wyróżniającymi wśród nich mogą być jakość materiałów, innowacyjność, design. Im droższa marka, tym droższe technologie są stosowane w krawiectwie i tym wyższa cena. Oprócz podstawowych cech charakterystycznych, istnieje również długość nogawki spodni, która jest obliczana w zależności od wzrostu. Wszystko powinno być idealne na drodze, więc zwróć uwagę na ten szczegół.